Wymiana rozrządu i innych dupereli w Krakowie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • FanRSMP
    Ambiente
    • 2010
    • 151

    Wymiana rozrządu i innych dupereli w Krakowie

    jak sie niepodoba administracji , to nie ! jesli nie bedziemy opisywac , jakie sa przyczyny i co dzieje z octaviami to zycze powodzenia :idea:

    [ Dodano: Czw 13 Sty, 11 20:46 ]
  • Jeżyk
    Rider
    • 2009
    • 691

    #2
    Wymiana rozrządu i innych dupereli w Krakowie

    No i na mnie przyszła kolej wymiany rozrządu. Zachęcony opiniami moich znajomych postanowiłem udać się do w/w warsztatu. Wymieniony został kompletny rozrząd z pompą wody i paskiem wielorowkowym przy okazji. Olej w silniku z filtrem oleju i powietrza, płyn hamulcowy, tarcze i klocki przód, wymieniony płyn chłodzący, przegląd ogólny tzn hamulce, amorki, smarowanie skrzypiących zawiasów itp. Kasowanie błędów i jeszcze jakieś duperele. Razem na oryginalnych częściach zapłaciłem z robocizną 1500zł. Myślę, że niedrogo a i jakość wykonania mam nadzieję dobra. Gość jest sympatyczny i opinie o jego pracy moich znajomych są dobre. I jeszcze jakiś rabacik dla OCP się znalazł. Biorąc pod uwagę, że przegląd w ASO z wymianą oleju i filtrów kosztował mnie 560zł to zapłaciłem naprawdę niewiele. Co do jakości wykonania mogę się opierać wyłącznie na opiniach moich znajomych bo byłem tam pierwszy raz ale myślę, że nie ostatni. A TUTAJ jest ich stronka internetowa.
    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

    Komentarz

    • arttu
      Drive
      • 2008
      • 84

      #3
      jak opinia na "dzisiaj" po tych wszystkich wymianach/naprawach ?
      Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
      Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
      A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
      Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

      Komentarz

      • Grzekraw
        Drive
        • 2008
        • 62

        #4
        Jakiś czas temu miałem małą usterkę pedału sprzęgła (Octavia II 1.9 TDI), pękł taki plastikowy element i konieczna była wymiana pompki sprzęgła. Podjechałem do w/w serwisu i po zdiagnozowaniu problemu na drugi dzień sprowadzili część (podobno z Czech, bo w PL nie było) i bez problemu wymienili. Zadowolony z usługi postanowiłem zrobić u nich przegląd po 180kkm z wymianą rozrządu (pierwszy przegląd po za ASO).
        W zeszły czwartek udałem się na przegląd.
        Po zrobieniu wszystkiego pojechałem do domu odcinkiem autostrady, auto chodziło trochę dziwnie, ale stwierdziłem, że może mi się wydaje. Po chwili na autostradzie zapaliła mi się kontrolka układu chłodzenia. Zadzwoniłem do serwisu i otrzymałem odpowiedź, że pewnie układ się odpowietrzył i należy dolać trochę płynu. Faktycznie po dolaniu płynu problem znikł.
        Na drugi dzień musiałem pojechać w podróż służbową. Rano auto ledwo co odpaliło, chodziło jak traktor. Auto wyraźnie straciło moc, a zwłaszcza w zakresie niskich obrotów, dało się to odczuć zwłaszcza przy jeździe po górski, krętych drogach.
        Zadzwoniłem do serwisu i spokojnie powiedziałem, że konieczna będzie poprawa rozrządu. Wspomniałem też, że czytałem na forum, iż po wymianie rozrządu powinno się go wyregulować (zrobić synchronizację wałka - chodzi tu o silniki z PD), serwis wiedział też, że auto jest po chipie u Aligatora.
        Jakie było moje zdziwienie, gdy usłyszałem, że naczytałem się głupot w internecie, że oni pierwszy raz o czymś takim słyszą i że jak sobie grzebałem w elektronice to mam teraz problemy. Twierdzili, że zablokowali rozrząd i wszystko zmienili ta jak należy. Totalne zlanie tematu i na koniec informacja, że oni nic więcej nie chcą zrobić.
        Zadzwoniłem do CompSportu z Krakowa, z pytaniem czy mogą mi ten rozrząd wyregulować i dostałem do nich namiary na mechanika, który ten temat ogarnia.
        Pojechałem tam w poniedziałek i okazało się, że auto ma przestawiony rozrząd o 1 ząbek!, po przełożeniu paska i synchronizacji wałka, auto wróciło do dawnej sprawności:-)

        Mogę zrozumieć, że każdemu może się trafić jakaś pomyłka, ale jak klient dzwoni i mówi, że coś jest nie tak, to powinno się to sprawdzić, a nie mówić, że się głupoty opowiada i olewa temat.

        Komentarz

        • martinl
          Ambiente
          • 2006
          • 133
          • Octavia III (5E3)
          • DADA 1.5 TSI 150 KM

          #5
          A ja jestem bardzo zadowolony z ich usług. Po pierwsze nie zdzierają, po drugie nie jest dla nich problemem wpis do książki serwisowej ani wydanie paragonu. Po trzecie ani mnie ani moim znajomym żadna wpadka się u nich nie zdarzyła - wręcz przeciwnie, uratowali kolegę przed wydaniem kupy kasy na nowe turbo (błędne diagnozy w kilku poprzednich warsztatach). Generalnie mogę spokojnie polecić.

          Pozdrawiam
          1.9 TDI rulezzz...
          Było 116.6HP 287,4Nm
          Jest 139,6HP 325,5 Nm
          Beżowa strzała kombi

          Komentarz

          • Grzekraw
            Drive
            • 2008
            • 62

            #6
            martinl, Zgadzam się z Tobą, że nie zdzierają, wystawiają fakturę itp.
            Ja po pierwszej wizycie też byłem zadowolony, druga wizyta też była sympatyczna do momentu gdy okazało się, że coś jest nie tak z rozrządem. Niestety w/w serwis nie dopuszcza do siebie, że coś mógł źle zrobić. Gdyby nie wystąpił u mnie problem, a w zasadzie nie o sam problem chodzi (każdy może się pomylić) tylko o sposób podejście do problemu, to każdemu poleciłbym ten serwis.
            Bardzo liczyłem, że będzie to sensowny serwis w Krakowie, niestety rozczarowałem się.

            Komentarz

            • Jeżyk
              Rider
              • 2009
              • 691

              #7
              Zamieszczone przez arttu
              jak opinia na "dzisiaj" po tych wszystkich wymianach/naprawach ?
              U mnie wszystko w porządku. Każdy może się pomylić, pomyłki nie zdarzają się tylko tym, którzy nic nie robią. Jestem zaskoczony podejściem tego serwisu do sprawy źle wykonanej usługi. Moim znajomym, których kilkoro korzysta z tego serwisu nie przytrafiły się JESZCZE takie kwiatuszki. No cóż, wypada mi tylko współczuć koledze Grzekraw. Byłem tam niedawno z kolegą, który miał problem z Audi A4 (jakaś duperela przy hamulcu ręcznym) i słyszałem rozmowę z innym klientem ale uznali jego reklamację bez mrugnięcia okiem.
              Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

              Komentarz

              • Grzekraw
                Drive
                • 2008
                • 62

                #8
                Jeżyk, na szczęście z autem nic się nie stało, poprawka rozrządu w innym serwisie kosztowała mnie niewiele i wszystko jest już OK.
                Ja też wyszedłem z założenia, że każdy może się z czymś pomylić, dlatego dzwoniąc nie robiłem draki, tylko powiedziałem, że rozrząd jest do poprawy. Niestety odpowiedź zwrotna była jak wyżej w poście.
                Po poprawie rozrządu w innym serwisie wysłałem maila z informacja co było nie tak. Informacja zwrotną były gratulacje "świetnych mechaników", bo rozrząd nie mógł być przestawiony. Na własne oczy widziałem jak przestawiany był pasek i synchronizowany rozrząd, po tej poprawce auto zaczęło normalnie jeździć.
                Dopiero po otrzymaniu maila zwrotnego, utwierdzającego mnie w tym, że serwis dalej ma moje uwagi gdzieś zamieściłem posta na forum.

                Komentarz

                • Jeżyk
                  Rider
                  • 2009
                  • 691

                  #9
                  Słusznie, jak ktoś ma nas gdzieś to tylko trzeba się cieszyć, że nic się nie stało z autkiem i szukać innego serwisanta dla naszych aut. Coś podobnego.... no cóż, zmienimy warsztat na jakiś lepszy, tylko qrde gdzie?
                  Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                  Komentarz

                  • Grzekraw
                    Drive
                    • 2008
                    • 62

                    #10
                    Jeżyk, ja poprawkę robiłem na ul. Mokra 2a. Warsztat ten polecili mi (a w zasadzie p. Wojtka) w Compsporcie Kraków. Zajmują się grupą VW. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jak będziesz chciał namiary to podeślę Ci na PW.

                    Komentarz

                    • bosman2004
                      Classic
                      • 2009
                      • 20

                      #11
                      W ostatni wtorek korzystałem z usług warsztatu Pana Ireneusza.SUPER obsługa, profesjonalizm, jakość wykonanych prac. Wymiana kompletnego rozrządu plus komputer-kasowanie błędów i inne duperele. Do zapłaty tylko 250 złociszy. Dwa tyśiące przejechane po wymianie-bez uwag.
                      Pozdr. Krzysztof

                      Komentarz

                      • potegat
                        Classic
                        • 2010
                        • 29

                        #12
                        u mnie taka wymiana plus synchronizacja wałka kosztuje 200

                        Komentarz

                        • potegat
                          Classic
                          • 2010
                          • 29

                          #13
                          u mnie taka wymiana plus synchronizacja wałka kosztuje 200

                          Komentarz

                          Pracuję...